Nietypowe, a niezbędne narzędzia warsztatowe – oto kilka z nich!

Masz dość monotonnej pracy z młotkiem i wkrętakiem? Szukasz czegoś, co odmieni Twoje działania w prawdziwą magię precyzji i efektywności? Otwórz drzwi do skarbca nietypowych narzędzi warsztatowych, które wywrócą przyzwyczajenia do góry nogami! Przy okazji sprawią też, że podejmowane aktywności staną się prostsze i szybsze.

Narzędzia pneumatyczne

Narzędzia pneumatyczne wykorzystują siłę sprężonego powietrza do wykonania różnych zadań, od wkręcania śrub po szlifowanie, wiercenie i nitowanie. Są one niezwykle efektywne i oszczędzają czas, co sprawia, że są nieocenione w przemyśle oraz w profesjonalnych warsztatach. Wśród popularnych narzędzi pneumatycznych znajdują się:

  • Wiertarki pneumatyczneidealne do wiercenia otworów w drewnie, metalu i tworzywach sztucznych.
  • Szlifierki pneumatyczne dostępne w różnych wersjach, pozwalają na precyzyjną obróbkę elementów metalowych i drewna oraz do usuwania starych powłok malarskich.
  • Piły pneumatyczne – przydatne podczas cięcia drewna, metalu, betonu, tworzyw sztucznych, gumy, tkanin i innych materiałów.

Szlifierka pneumatyczna oscylacyjna 150 mm

Ściągacze

Gdy rozważamy, jakie narzędzia do warsztatu samochodowego warto zakupić, powinniśmy pamiętać o ściągaczach. Służą one do demontażu różnego rodzaju elementów, takich jak łożyska czy tuleje. Dostępne są w różnych typach i rozmiarach, dopasowanych do konkretnych zastosowań. Popularne rodzaje ściągaczy to:

  • Ściągacz trójramienny to uniwersalne narzędzie do demontażu łożysk, kół zębatych i innych elementów. Za pomocą trzech regulowanych ramion można dostosować je do rozmiarów każdego łożyska, uzyskując dużą stabilność i moc ściskającą.
  • Ściągacz dwuramienny – jest powszechnie używany przy demontażu mniejszych elementów (np. łożysk), które są umieszczone z miejscach trudnodostępnych. Dzięki równomiernemu rozłożeniu siły redukuje się ryzyko uszkodzenia mechanicznego demontowanego materiału.
  • Ściągacz do kół pasowych – narzędzie tego typu jest często traktowane jako uzupełnienie wyposażenia. Pozwala na szybki i skuteczny demontaż koła pasowego, bez obaw o uszkodzenie samego koła i elementów je mocujących.
  • Ściągacz do ramion wycieraczek – to narzędzie ułatwia i przyspiesza demontaż samochodowych wycieraczek.

Duży wybór profesjonalnych narzędzi do warsztatu znajdziesz na: https://www.jonnesway.pl/.

Próbniki i testery

Jeśli naszym obiektem zainteresowań są naprawy związane z elektroniką, elektryką czy automatyką, powinniśmy wyposażyć się  w próbniki i testery. Pozwalają one na sprawdzenie napięcia elektrycznego w instalacjach elektrycznych, ciśnienia sprężania czy szczelności cylindrów. Ich użycie umożliwia szybką lokalizację usterek i przyspieszenie procesu naprawy.

Punktaki i wybijaki

Dobre narzędzia warsztatowe powinny pomagać także w wykonaniu prac manualnych. Wybijaki stosuje się przy wyciskaniu elementów z różnych materiałów. W typowym warsztacie niejednokrotnie zachodzi konieczność usunięcia zawleczek, sworzni czy tulejek. Zamiast wykorzystywać do tego celu urządzenia zastępcze, warto mieć pod ręką profesjonalne wyposażenie.

Pomocą mogą okazać się także punktaki. Dzięki nim zyskujemy szansę na nakładanie oznaczeń na powierzchni obrabianych materiałów. Pozwala to między innymi precyzyjne typować miejsca wiercenia.

Punktak automatyczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *